27.11.2015 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei:

Biroul de Presa | 27 noiembrie 2015

Duminica a 30 – a după Rusalii (29 noiembrie 2015)

Înaltpreasfinţitul Părinte  Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Catedrala mitropolitană „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” din Craiova.
Înaltpreasfinţitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, va săvârşi Sfânta Liturghie la Catedrala arhiepiscopală „Sfântul Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi …..Citeste mai departe

27.11.2015 – Post clerical vacant în Protoieria Tg. Cărbuneşti

Biroul de Presa | 27 noiembrie 2015

În urma şedinţei Permanenţei Consiliului Eparhial al Sfintei Arhiepiscopii a Craiovei din data de 27.11.2015 s-a hotărât scoaterea la concurs a postului vacant de preot paroh de la Parohia Ştefăneşti, Protoieria Tg. Cărbuneşti, cu 250 de familii, categoria II B.
Dosarele candidaţilor care îndeplinesc condiţiile de participare la concurs se depun la Sectorul Administrativ al …..Citeste mai departe

27.11.2015 – Post clerical vacant în Protoieria Craiova Nord

Biroul de Presa | 27 noiembrie 2015

În urma şedinţei Permanenţei Consiliului Eparhial al Sfintei Arhiepiscopii a Craiovei din data de 27.11.2015 s-a hotărât scoaterea la concurs a postului vacant de preot paroh de la Parohia Brabova, Protoieria Craiova Nord, cu 190 de familii, categoria a III-a.

27.11.2015 – Post clerical vacant în Protoieria Craiova Sud

Biroul de Presa | 27 noiembrie 2015

În urma şedinţei Permanenţei Consiliului Eparhial al Sfintei Arhiepiscopii a Craiovei din data de 27.11.2015 s-a hotărât scoaterea la concurs a postului vacant de preot paroh de la Parohia Magnolia, Protoieria Craiova Sud, cu 300 de familii, categoria III C.

27.11.2015 – Post clerical vacant în Protoieria Tg. Cărbuneşti

Biroul de Presa | 27 noiembrie 2015

În urma şedinţei Permanenţei Consiliului Eparhial al Sfintei Arhiepiscopii a Craiovei din data de 27.11.2015 s-a hotărât scoaterea la concurs a postului vacant de preot paroh de la Parohia Frasinu, Protoieria Tg. Cărbuneşti, cu 270 de familii, categoria II C.