10.03.2017 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Biroul de Presa | 10 martie 2017

În Duminica a doua din Postul Sfintelor Paşti (a Sfântului Grigorie Palama, 12 martie 2017), Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Mănăstirea Dealu Mare din judeţul Gorj.
Înaltpreasfinţitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Mănăstirea Arnota, judeţul Vâlcea, Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji …..Citeste mai departe

10.03.2017 – Post clerical vacant în Protoieria Tg Jiu Nord

Biroul de Presa | 10 martie 2017

În urma şedinţei Permanenţei Consiliului Eparhial al Sfintei Arhiepiscopii a Craiovei din data de 10.03.2017 s-a hotărât scoaterea la concurs a postului vacant de preot paroh la Parohia Bumbeşti Jiu, Protoieria Tg. Jiu Nord, cu 480 de familii, categoria I B.

10.03.2017 – Post clerical vacant în Protoieria Tg Jiu Sud

Biroul de Presa | 10 martie 2017

În urma şedinţei Permanenţei Consiliului Eparhial al Sfintei Arhiepiscopii a Craiovei din data de 10.03.2017 s-a hotărât scoaterea la concurs a postului vacant de preot paroh la Parohia Brăneşti, Protoieria Tg. Jiu Sud, cu 260 de familii, categoria II A.
Dosarele candidaţilor care îndeplinesc condiţiile de participare la concurs se depun la Sectorul Administrativ …..Citeste mai departe

10.03.2017 – Post clerical vacant în Protoieria Tg Jiu Nord

Biroul de Presa | 10 martie 2017

În urma şedinţei Permanenţei Consiliului Eparhial al Sfintei Arhiepiscopii a Craiovei din data de 10.03.2017 s-a hotărât scoaterea la concurs a postului vacant de preot paroh la Parohia Costeni, Protoieria Tg. Jiu Nord, cu 270 de familii, categoria II B.

10.03.2017 – Prelungire perioadă depunere dosare – ocupare posturi clericale

Biroul de Presa | 10 martie 2017

În urma şedinţei Permanenţei Consiliului Eparhial al Sfintei Arhiepiscopii a Craiovei din data de 10.03.2017 s-a hotărât prelungirea perioadei de depunere a dosarelor pentru ocuparea următoarelor posturi clericale vacante:

1. Postul de preot paroh la Parohia Botoşeşti Paia, Protoieria Craiova Nord, cu 360 de familii, categoria II C;
2. Postul de preot paroh …..Citeste mai departe