14.06.2017 – Daruri de vacanţă pentru copiii din grija Arhiepiscopiei Craiovei: Noi activităţi la Centrul social „Best Life”

Biroul de Presa | 14 iunie 2017

Centrul social pentru copii „Best Life” al Arhiepiscopiei Craiovei a oferit în această perioadă beneficiarilor programe speciale, care să contribuie la dezvoltarea orizontului cultural și abilităților practice. O contribuție importantă au adus-o parteneriatele de tradiţie cu două unități de învățământ din municipiul Băilești, respectiv Liceul Teoretic „Mihai Viteazul” şi Şcoala Gimnazială nr. 3.
În cadrul …..Citeste mai departe

14.06.2017 – Întâlnire catehetică pentru credincioşii din Parohia Rovine

Biroul de Presa | 14 iunie 2017

Membrii grupului de cateheză „Sfântul Ambrozie cel Mare” din Parohia Rovine, Protopopiatul Craiova Nord, municipiul Craiova, s-au întrunit din nou săptămâna aceasta la Biserica „Ziua Crucii”. Tema de discuţie a fost „Bucuria de a fi chemat”. „Evanghelia Duminicii a II-a după Rusalii ne vorbeşte despre câţiva oameni care, totuşi, au avut – ce anume, …..Citeste mai departe