01.09.2017 – Slujirile ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Biroul de Presa | 1 septembrie 2017

Sâmbătă, 2 septembrie, Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie şi slujba de resfinţire a Bisericii „Intrarea în Biserică a Maicii Domnului” din Parohia Cernădia, Protoieria Târgu Cărbuneşti, judeţul Gorj.
În Duminica a 13-a după Rusalii (Pilda lucrătorilor răi, Matei 12, 33-44, 3 septembrie 2017), Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul …..Citeste mai departe

01.09.2017 – Posturi clericale vacante în cadrul Arhiepiscopiei Craiovei

Biroul de Presa | 1 septembrie 2017

În urma şedinţei Permanenţei Consiliului Eparhial al Sfintei Arhiepiscopii a Craiovei din data de 01.09.2017 s-a hotărât scoaterea la concurs a următoarelor posturi clericale vacante:

Postul de preot paroh la Parohia Sf. Apostoli – Băileşti, Protoieria Băileşti, cu 1000 de familii, categoria I A;
Postul de preot paroh la Parohia Dobroteşti, Protoieria Craiova …..Citeste mai departe