03.11.2017 – Slujirile ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Biroul de Presa | 3 noiembrie 2017

În Duminica a 22-a după Rusalii (Bogatul nemilostiv şi săracul Lazăr, Luca 16, 19-31), 5 noiembrie 2017, Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie şi slujba de resfinţire a Bisericii cu hramurile„Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” şi „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” din Parohia Căpreni, Protoieria Târgu Cărbuneşti, judeţul Gorj.
Înaltpreasfinţitul Părinte …..Citeste mai departe

03.11.2017 – Copiii de la Centrul „Aripi de Lumină” au pregătit prăjituri la Colegiul „Gheorghe Chițu”

Biroul de Presa | 3 noiembrie 2017

Copiii de la Centrul “Aripi de Lumină” al Arhiepiscopiei Craiovei au participat săptămâna aceasta la o activitate practică, desfășurată la Colegiul Național Economic „Gheorghe Chițu”. În cadrul activității, beneficiarii așezământului social au pregătit pizza și plăcintă cu mere, alături de elevii și cadrele didactice ale unității de învățământ din Craiova. Potrivit reprezentanților Centrului „Aripi …..Citeste mai departe