01.03.2018 – Post clerical vacant în cadrul Arhiepiscopiei Craiovei

Biroul de Presa | 1 martie 2018

În urma şedinţei Permanenţei Consiliului Eparhial al Sfintei Arhiepiscopii a Craiovei din data de 23.02.2018 s-a hotărât scoaterea la concurs a postului clerical vacant de preot paroh la Parohia Sărata, Protoieria Craiova Sud, cu 650 de familii, categoria IB.
Dosarele candidaţilor care îndeplinesc condiţiile de participare la concurs se depun la Sectorul Administrativ al Arhiepiscopiei …..Citeste mai departe

01.03.2018 – Ambasadorul Ucrainei în România, în vizită de prezentare la Patriarhia Română

Biroul de Presa | 1 martie 2018

În ziua de 1 martie 2018, la Reședința patriarhală, Preafericitul Părinte Patriarh Daniel l-a primit în vizită de prezentare pe Excelenţa Sa Domnul Oleksandr Bankov, Ambasadorul Extraordinar şi Plenipotenţiar al Ucrainei în România.
Preafericitul Părinte Patriarh a apreciat bunele relații dintre cele două popoare și a exprimat dorința de a fi cultivate și aprofundate. În …..Citeste mai departe