12.04.2019 – Programul slujirii arhierești a Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei

| 12 aprilie 2019

În Duminica a V-a din Post, la data de 14 aprilie 2019, Înaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie la Catedrala Mitropolitană „Sf. Mc. Dumitru”, Craiova.
(Doru Marcu)

12.04.2019 – Slujire arhierească în Parohia Sf. Ier. Calinic din Craiova

| 12 aprilie 2019

Sute de credincioși au trecut pragul bisericii craiovene închinată Sf. Ier. Calinic, prăznuit în data de 11 aprilie prin liturghie arhierească, oficiată de către Înaltpreasfințitul Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, alături de preacucernicul Pr. Consilier Grigorie Vulcănescu și de un ales sobor de diaconi și preoți.
După Sf. Liturghie, Părintele Mitropolit a ținut un …..Citeste mai departe