04.10.2019 – Programul slujirilor arhierești ale Înaltpreasfințitului Dr. Irineu, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei

| 4 octombrie 2019

În Duminica a  XX-a după Rusalii,  în data de 6 octombrie 2019, Înaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul Craiovei și Mitropolitul Olteniei, va săvârși Slujba de resfințire a bisericii cu hramul „Sf. Mare Mc. Dimitrie” și Sfânta Liturghie, în Parohia Piscoiu, din Protoieria Târgu Cărbunești, județul Gorj.
Luni, în data de 7 octombrie 2019, Înaltpreasfințitul Dr. IRINEU, Arhiepiscopul …..Citeste mai departe

04.10.2019 – Post clerical vacant în cadrul Arhiepiscopiei Craiovei

| 4 octombrie 2019

În urma şedinţei Permanenţei Consiliului Eparhial al Sfintei Arhiepiscopii a Craiovei din data de 04.10.2019 s-a hotărât prelungirea perioadei de depunere a dosarelor pentru ocuparea postului clerical vacant de preot slujitor la Parohia Siliștea Crucii, Protoieria Băilești, cu 500 de familii, categoria I B.
Dosarele candidaţilor care îndeplinesc condiţiile de participare la concurs se depun la …..Citeste mai departe