MSN

26.04.2014 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

În Duminica a 2-a după Sfintele Paşti (a Sfântului Apostol Toma, 27 aprilie 2014), Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei, Locţiitor de Arhiepiscop al Râmnicului şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie şi slujba de resfinţire a Bisericii „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din Parohia Branişte II, Protoieria Craiova Nord, judeţul Dolj.

Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei şi Preasfinţitul Părinte Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, vor face parte din soborul de arhierei care va sluji la sărbătoarea hramului Catedralei episcopale din Caransebeş, iar Preasfnţitul Părinte Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Catedrala episcopală „Înălţarea Domnului” din Slatina.

Diacon Gheorghe Cioiu