MSN

27.06.2014 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

 În Duminica a 3-a după Rusalii (29 iunie) şi de praznicul Sfinţilor Apostoli Petru şi Pavel, Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie  la Biserica „Sfinţii Apostoli” din Craiova.

       Înaltpreasfinţitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului şi Preasfinţitul Părinte Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor,  vor face parte din soborul de ierarhi care va sluji la Catedrala episcopală „Sfântul Ierarh  Nicolae” din Deva. Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la hramul bisericii din Parohia Huta, comuna Chiuieşti, judeţul Cluj, iar Preasfinţitul Părinte Emilian Lovişteanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la  Biserica „Sfinţii Apostoli” din Râmnicu Vâlcea.

                                                                                     Diacon Gheorghe Cioiu