MSN

29.05.2015 – Cursuri de asimilare pentru cântăreţii bisericeşti

Arhiepiscopia Craiovei organizează în perioada 15 iunie – 8 iulie 2015 cursuri de asimilare pentru cântăreţii bisericeşti. Locaţia pentru desfăşurare a cursurilor este Mănăstirea Tismana, judeţul Gorj. Înscrierea candidaţilor se va face la fiecare protopopiat din cuprinsul Arhiepiscopiei Craiovei, în perioada 2 -11 iunie 2012, prin depunerea unui dosar în care să fie cuprinse următoarele documente:

  1. Cerere înscriere;
  2. Recomandarea preotului paroh;
  3. Aprobarea consiliului parohial pentru angajarea în urma absolvirii cursurilor de asimilare a candidatului respectiv;
  4. Act de studii (minimum 8 clase);
  5. Copie de pe Cartea de identitate;
  6. Certificat de botez;
  7. Cazier;
  8. Adresă de înaintare a dosarului către Protoierie.

Candidaţii vor achita la începutul cursurilor o taxă de participare în valoare de 400 de lei, în care sunt incluse şcolarizarea, cazarea şi masa.