MSN

30.10.2015 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Sâmbătă, 31 octombrie, Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie şi slujba de sfinţire a Bisericii „Naşterea Maicii Domnului” din Parohia Piţicu, Protoieria Târgu Cărbuneşti, judeţul Gorj.

În Duminica a 22 – a după Rusalii (1 noiembrie 2015), Înaltpreasfinţitul Părinte Mitropolit Irineu, va săvârşi Sfânta Liturghie la Biserica „Sfânta Treime” din Parohia Motru II, judeţul Gorj.

Înaltpreasfinţitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Biserica „Intrarea în Biserică a Maicii Domnului” din Parohia Horezu I, judeţul Vâlcea, Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Biserica din Parohia Negreşti, judeţul Mehedinţi, Preasfinţitul Părinte Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Catedrala episcopală „Înălţarea Domnului” din Slatina, iar Preasfinţitul Părinte Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Biserica „Toţi Sfinţii” din Râmnicu Vâlcea.

Preot Gheorghe Cioiu