MSN

25.03.2016 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

În Duminica a doua din Postul Sfintelor Paşti (a Sfântului Grigorie Palama, 27 martie 2016), Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Mănăstirea “Sfântul Mare Mucenic Gheorghe – Prisaca” de lângă Craiova.

Înaltpreasfinţitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Biserica din Parohia Jiblea Nouă, localitatea Călimăneşti, judeţul Vâlcea, Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Biserica “Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din Drobeta Turnu Severin, iar Preasfinţitul Părinte Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Biserica “Toţi Sfinţii” din Râmnicu Vâlcea.

Preot Gheorghe Cioiu