MSN

29.11.2016 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Miercuri, 30 noiembrie 2016, de praznicul Sfântul Apostol Andrei, cel Întâi chemat, ocrotitorul României, Înaltpreasfinţitul Părinte  Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va  săvârşi Sfânta Liturghie la  Catedrala mitropolitană din Sibiu.

Înaltpreasfinţitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului şi Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, vor sluji la Mănăstirea „Peştera Sfântului Apostol Andrei” din Arhiepiscopia Tomisului, Preasfinţitul Părinte Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Biserica din Parohia Curtişoara, comuna Dobreţu, Protoieria Slatina II, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Părinte Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la hramul Catedralei arhiepiscopale din Galaţi.

Preot Gheorghe Cioiu