MSN

31.03.2017 – Maslu de obşte pentru credincioşii Parohiei Țicleni

Un sobor de preoţi din Protoieria Târgu Cărbuneşti și Protoieria Târgu-Jiu Sud a săvârşit săptămâna trecută Taina Sfântului Maslu la Biserica cu hramul „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din oraşul gorjean Ţicleni. La sfânta slujbă au participat câteva zeci de credincioși, care au primit binecuvântare din partea celor cinci preoţi slujitori: pr. Dragomir Țicleanu, pr. Robert Ciucă, pr. Dorel Mănescu, pr. Alin Isuf și pr. Mădălin Țicleanu. „Harul lui Dumnezeu se pogoară peste noi prin cele şapte Sfinte Taine, deci şi prin Taina Sfântului Maslu”, a spus la finele slujbei preotul Dragomir Țicleanu, de la Parohia Țicleni. În perioada următoare, se vor săvârşi sfinte slujbe în parohiile Frasinu, Artanu și Andreești.

Mihaela Ţicleanu