MSN

31.03.2017 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Sâmbătă, 1 aprilie, Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Biserica cu hramurile“Sfântul Arhidiacon Ştefan” şi “Sfântul Grigorie Decapolitul” din Craiova.

În Duminica a cincea din Postul Sfintelor Paşti (a Sfintei Cuvioase Maria Egipteanca, 2 aprilie 2017), Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Mănăstirea Logreşti din judeţul Gorj.

Înaltpreasfinţitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji duminică, 2 aprilie, la Biserica din parohia Bălcești 1, Protoieria Drăgășani, județul Vâlcea, Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Catedrala episcopală cu hramurile „Învierea Domnului” şi „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din Drobeta Turnu Severin, Preasfinţitul Părinte Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Biserica din Parohia Oltişoru, comuna Găneasa, Protoieria Caracal, judeţul Olt, iar Preasfinţitul Părinte Emilian Lovişteanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului, va sluji la Mănăstirea Blănoiu, județul Vâlcea.

Preot Gheorghe Cioiu