MSN

16.06.2017 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

În Duminica a doua după Rusalii (a Sfinţilor Români, 18 iunie 2017), Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Catedrala mitropolitană “Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” din Craiova.

Înaltpreasfinţitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Biserica „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” din Parohia Valea Cheii, Protoieria Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Mănăstirea Vodiţa, judeţul Mehedinţi, cu prilejul prăznuirii noul hram închinat Duminicii Sfinţilor Români, iar Preasfinţitul Părinte Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Catedrala episcopală “Înălţarea Domnului” din Slatina.

Preot Gheorghe Cioiu