28.08.2017 – Slujiri ale ierarhilor din Oltenia de praznicul Tăierea capului Sfântului Prooroc Ioan Botezătorul

Marţi, 29 august, de praznicul Tăierea capului Sfântului Prooroc Ioan Botezătorul,  Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la hramul Mănăstirii „Sfântul Ioan Botezătorul” – Cămărăşeasca din judeţul Gorj.

Înaltpreasfinţitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, şi Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, vor săvârşi Sfânta Liturghie şi slujba de târnosire a noii biserici a Mănăstirii Făgeţel din judeţul Harghita, la invitaţia Preasfinţitului Părinte Andrei, Episcopul Covasnei şi Harghitei.

Preot Gheorghe Cioiu