01.09.2017 – Posturi clericale vacante în cadrul Arhiepiscopiei Craiovei

În urma şedinţei Permanenţei Consiliului Eparhial al Sfintei Arhiepiscopii a Craiovei din data de 01.09.2017 s-a hotărât scoaterea la concurs a următoarelor posturi clericale vacante:

1. Postul de preot paroh la Parohia Sf. Apostoli – Băileşti, Protoieria Băileşti, cu 1000 de familii, categoria I A;
  2. Postul de preot paroh la Parohia Dobroteşti, Protoieria Craiova Sud, cu 350 de familii, categoria III A;
  3. Postul de preot paroh la Parohia Coşovenii de Jos, Protoieria Craiova Sud, cu 220 de familii, categoria II A;
  4. Postul de preot paroh la Parohia Celaru II, Protoieria Craiova Sud, cu 300 de familii, categoria II B;
  5. Postul de preot slujitor la Parohia Coşovenii de Sus I, Protoieria Craiova Sud, cu 400 de familii, categoria I A.

Dosarele candidaţilor care îndeplinesc condiţiile de participare la concurs se depun la Sectorul Administrativ al Arhiepiscopiei Craiovei, în perioada 01 septembrie – 01 octombrie 2017.