MSN

13.09.2017 – Slujirile ierarhilor din Mitropolia Olteniei de praznicul Înălţarea Sfintei Cruci

Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Paraclisul mitropolitan „”Toţi Sfinţii din incinta Centrului eparhial al Arhiepiscopiei Craiovei.

Înaltpreasfinţitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Mănăstirea „Înălţarea Sfintei Cruci” din localitatea Budeşti, judeţul Vâlcea, Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va face parte din soborul de ierarhi care va sluji la Crucea de pe Muntele Mic, în Episcopia Caransebeşului, iar Preasfinţitul Părinte Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Catedrala episcopală “Înălţarea Domnului” din Slatina.

Preot Gheorghe Cioiu