MSN

29.09.2017 – Slujirile ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Sâmbătă, 30 septembrie 2017, Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Biserica „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil” din Parohia Racoviţa, Protoieria Târgu Cărbuneşti, judeţul Gorj.

În Duminica a 19-a după Rusalii (Predica de pe munte – iubirea vrăjmaşilor, Luca 6, 31-36) şi praznicul „Acoperământul Maicii Domnului”, 1 octombrie 2017, Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Biserica „Sfântul Ierarh Nicolae” din Parohia Rojişte, Protoieria Craiova Sud, judeţul Dolj.

Înaltpreasfinţitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, va săvârşi Sfânta Liturghie la Mănăstirea Boia, judeţul Vâlcea, iar Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Mănăstirea Techirghiol, judeţul Constanţa.

Preot Gheorghe Cioiu