29.09.2017 – Posturi clericale vacante în cadrul Arhiepiscopiei Craiovei

În urma şedinţei Permanenţei Consiliului Eparhial al Sfintei Arhiepiscopii a Craiovei din data de 29.09.2017 s-a hotărât prelungirea perioadei de depunere a dosarelor pentru ocuparea următoarelor posturi clericale vacante:

1. Postul de preot paroh la Parohia Bucovicior, Protoieria Craiova Nord, cu 170 de familii, categoria II C;
  2. Postul de preot paroh la Parohia Călugărei, Protoieria Băileşti, cu 250 de familii, categoria III B;
  3. Postul de preot slujitor la Parohia Moţăţei I, Protoieria Băileşti, cu 580 de familii, categoria I B.

Dosarele candidaţilor care îndeplinesc condiţiile de participare la concurs se depun la Sectorul Administrativ al Arhiepiscopiei Craiovei, în perioada 29 septembrie – 29 octombrie 2017.