MSN

17.10.2017 – Proiect educațional la Parohia „Sfântul Ierarh Nicolae” – Comoșteni, Dolj

Parohia „Sfântul Ierarh Nicolae” – Comoșteni, Protoieria Băilești, din comuna Gângiova, județul Dolj, a avut bucuria ca, la data de 13 octombrie, un grup de preșcolari de la grădinița din localitate, alături de doamna învățătoare Maria Laura Tică, să-i treacă pragul și să primească Sfânta Taină a Împărtășaniei. Acest moment se datorează unui parteneriat educațional dintre grădiniță și Biserică, intitulat: „Lăsați copiii să vină la Mine!”. Tema activității a fost îndemnul „Mai aproape de Dumnezeu”. La sfârșitul acestui moment, pr. Alin Constantin Nicola a ținut să mulțumească conducerii unității de învățământ, care a făcut posibil acest eveniment, reprezentată de d-na Georgeta Croitoru, directoarea instituției școlare, și de către prof. înv. preșcolar Maria Laura Tică.

Doru Marcu