MSN

05.12.2017 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei de praznicul Sfântului Ierarh Nicolae

Miercuri, 6 decembrie, în ziua de prznuire a Sfântului Ierarh Nicolae, Arhiepiscopul Mirelor Lichei, făcătorul de minuni, Înaltpreasfinţitul Părinte  Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va  săvârşi Sfânta Liturghie la Paraclisul “Sfântul Nicolae” din incinta Liceului Teologic “Sfântul Nicodim” din Târgu Jiu.

Înaltpreasfinţitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la hramul Catedralei arhiepiscopale “Sfântul Nicolae” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la hramul Catedralei episcopală “Sfântul Nicolae” din Deva, iar Preasfinţitul Părinte Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Biserica “Sfânta Treime” din oraşul Corabia, judeţul Olt.

Preot Gheorghe Cioiu