MSN

12.01.2018 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

În Duminica a 29-a după Rusalii (a celor zece leproşi, Luca 17, 12-19), 14 ianuarie 2018, Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie şi slujba de resfinţire a Bisericii “Adormirea Maicii Domnului” din Parohia Robăneşti, Protoieria Craiova Sud, judeţul Dolj.

Înaltpreasfinţitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Biserica „Toţi Sfinţii” din Râmnicu Vâlcea, Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la va sluji la Catedrala episcopală „Învierea Domnului” şi „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din Drobeta Turnu Severin, iar Preasfinţitul Părinte Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Biserica din Parohia Băbiciu I, Protoieria Corabia, judeţul Olt.

Preot Gheorghe Cioiu