MSN

09.02.2018 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

Duminică, 11 februarie 2018 (Duminica Înfricoşătoarei Judecăţi şi a Lăsatului sec de carne, Matei 25, 31-46), Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Catedrala mitropolitană “Sfântul Mare Mucenic Dimitrie” din Craiova.

Înaltpreasfinţitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Mănăstirea Frăsinei, judeţul Vâlcea, Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Catedrala episcopală cu hramurile “Învierea Domnului” şi “Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din Drobeta Turnu-Severin, iar Preasfinţitul Părinte Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Mănăstirea Brâncoveni, judeţul Olt.

Preot Gheorghe Cioiu