MSN

16.03.2018 – Slujiri ale ierarhilor din Mitropolia Olteniei

În Duminica a patra din Postul Sfintelor Paşti (a Sfântului Cuvios Ioan Scărarul, 18 martie 2018), Înaltpreasfinţitul Părinte Irineu, Arhiepiscopul Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, va săvârşi Sfânta Liturghie la Mănăstirea Crasna din judeţul Gorj.

Înaltpreasfinţitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, va sluji la Biserica din Parohia Horezu I, judeţul Vâlcea, Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va sluji la Catedrala episcopală cu hramurile “Învierea Domnului” şi “Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din Drobeta Turnu Severin, iar Preasfinţitul Părinte Sebastian, Episcopul Slatinei şi Romanaţilor, va sluji la Biserica din Parohia Vulpeni, Protoieria Slatina II, judeţul Olt.

Preot Gheorghe Cioiu