MSN

06.11.2018 – Prof. Univ. Dr. Maryan Stoyadinov conferenţiază la Facultatea de Teologie din Craiova

Profesorul univ. dr. Mariyan Stoyadinov, prodecanul Facultăţii de Teologie Ortodoxă din Veliko Tarnovo, Bulgaria, se găseşte într-o vizită de lucru la Facultatea de Teologie din Craiova, în cadrul parteneriatului Erasmus+ încheiat între cele două instituţii academice. Domnia sa va susţine o conferinţă mâine, 7 noiembrie, de la orele 11,00, pentru studenţii de la Secţiile de Teologie Pastorală şi Artă Sacră, în Sala „Sfântul Antim”. Titlul prelegerii este „Mântuitorul Hristos ca Centru şi înţelegere pentru spaţiul sacramental-liturgic, în Teologia Ortodoxă”.

Prof. Univ. Dr. Maryan Stoyadinov predă Teologie Dogmatică şi Iconologie în cadrul Facultăţii de Teologie din Veliko Tarnovo.

Pr. Ioniţă Apostolache