MSN

26.11.2018 – „ColinDar cu Paula Seling”, la Craiova

Asociaţia „Vasiliada”, ONG patronat de Arhiepiscopia Craiovei, organizează şi anul acesta tradiţionalul Concert de colinde „ColinDar cu Paula Seling”. Evenimentul va avea loc în data de 5 decembrie, de la orele 19,00, la Filarmonica „Oltenia” din Craiova. Alături de îndrăgita artistă îşi dau concursul: Orchestra Simfonică a Filarmonicii „Oltenia” din Craiova, Corul Mimico-gestual „Anghelos”, Corul Facultăţii de Teologie din Craiova, precum şi artistele Zorina Bălan şi Evelyne Curelea, în calitate de invitat special.

Spectacolul tradiţional de colinde „ColinDar cu Paula Seling” vine şi în acest an în sprijinul persoanelor defavorizate din Arhiepiscopiei Craiovei, aflate în grija Asociaţiei „Vasiliada”. Astfel, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Mitropolit Irineu, Arhiepiscopia Craiovei şi Mitropolitul Olteniei, fondurile obţinute vor fi direcţionate spre proiectele sociale coordonate de Biserica din Oltenia.

Pr. Ioniţă Apostolache